contact-us צור קשר

תביעות ספאם

הודעות ספאם תביעה

מציקים לכם עם הודעות פרסומת לנייד,למייל ומבלי שביקשתם זאת?
מגיע לכם פיצוי עד 1,000 ש"ח לכל הודעה!

תופעת ה"ספאם" או "דואר זבל" בעברית, הפכה בשנים האחרונות, בארץ ובעולם,
למטרד ציבורי רחב היקף של כלל הציבור והיקפה מצוי במגמת עליה.
בנוסף למטרד, תופעת הספאם מעוררת בעיות רבות נוספות במישורים שונים ובהם בעיות של אבטחת מידע,
חדירה למחשבים בלא היתר והפצת וירוסים, פגיעה בפרטיותו של הפרט והטרדתו,
פגיעה בהתפתחותו של המסחר האלקטרוני ופגיעה בעסקים בשל אבדן זמן והשקעת משאבים,
וכל זאת תוך גרימת נזקים כספיים גדולים. כמו כן, תופעת הספאם מעמיסה עלויות מיותרות עלינו כציבור ובכלל כך על מפעילי תקשורת (בעלי התשתיות, ספקי אינטרנט וכו'), עסקים, משתמשי אינטרנט פרטיים ועוד.

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים וניצור אתכם קשר

  תביעת ספאם

  הגשת תביעת ספאם, מהווה צעד חשוב ומועיל בכל מקרה שבו קיבלתם פרסומות בהיקף נרחב מבלי שנתתם את הסכמתכם לכך בכתב ובאופן מופרש. על פי חוק הספאם, מפרסם הינו כל גורם ששמו ומענו מופיעים בהודעת פרסומת ככתובת ליצירת קשר לצורך רכישה של נושא דבר פרסום כלשהו, מי שהתוכן של דבר הפרסומת נועד לפרסם ולקדם את מטרותיו ועסקיו, כולל קידום קבלת תרומות ותעמולה וכן מי שמשווק דבר פרסומת בעבור אחר.

  שיחות ספאם תביעה

  סעיף 30א(ג) בחוק הספאם קובע שמפרסם רשאי לשלוח פרסומת גם במידה ולא התקבלה הסכמה מצד הנמען מראש במידה ומתקיימים 3 תנאים מצטברים:

  • הנמען מסר את הפרטים שלו לגוף המעוניין לפרסם, זאת במהלך רכישת מוצר או שירות או במהלך ניהול משא ומתן לרכישה והמפרסם הודיע לו בצורה מפורשת שהפרטים שהוא מסר עשויים לשמש לצורך משלוח דברי פרסומת מטעמו.
  • המפרסם העניק לנמען אפשרות והזדמנות להודיע לו שהוא אינו מעוניין ומסרב לקבל הודעות ודברי פרסומת והנמען לא ביצע זאת.
  • הפרסומים מתייחסים לשירותים ומוצרים מסוג דומה למה שהנמען רכש בזמן שמסר את פרטיו.

  איסור שליחת ספאם ללא מתן הסכמה מראש

  במסגרת חוק הספאם נקבע שמפרסם לא ישלח פרסומות ללא קבלת הסכמה ואישור מפורשים וחד משמעים מראש מהנמען, כאשר גם ביצוע חיוג לנמען על ידי מערכות חיוג אוטומטיות ללא הסכמה של הנמען, נחשב גם הוא כהפרה של חוק הספאם. עם זאת, פנייה חד פעמית שנעשית על ידי המפרסם לנמען שהינו בית עסק או שליחת הודעה לצורך קבלת תרומה או תעמולה שהמהווה אפשרות והצעה להסכים לקבל הודעות פרסומות, לא תיחשב כהפרה של חוק הספאם.

  לתביעת ספאם צריך שירותים משפטיים מקצועיים

  זילברג ושות' משרד עו"ד, הינו משרד מוביל ומנוסה המספק מגוון שירותים משפטיים ללקוחות פרטיים ועסקיים ומנהל תביעות בתחומים שונים בהם: תביעת ספאם, תביעות תאונות דרכים ועבודה, תביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי ועוד. צוות המשרד ילווה אתכם לאורך כל שלבי ההליך המשפטי באחריות, מקצועיות ויחס אישי עד להשגת התוצאה הרצויה.

  תביעה על דואר זבל

  הודעות ספאם תביעה הינו תחום מורכב וסבוך למדי ומשום כך חשוב שהנושא וההליך ינוהלו בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתביעות ספאם שבקיא ברזי החוק. חוק הספאם שנדון כחלק מתביעות ספאם רבות הינו למעשה סעיף 30א' בהוראות חוק התקשורת שנחקק בשנת 2008 על רקע תופעת הולכת וגוברת של הפצה המונית של הודעות פרסומת לא רצויות וזאת באמצעות רשתות ואמצעי תקשורת שונים: דואר אלקטרוני, הודעות ,SMS פקס ועוד. תופעה זו מכונה"spam" . מטרת החוק הינה להסדיר ולעגן חקיקה שנועדה לסייע להתמודדות יעילה עם תופעת הספאם שהפכה במהלך השנים האחרונות למטרד ציבורי בהיקף רחב למדי. ההחמרה בחקיקה ובאכיפה נועדה להסדיר מגוון פתרונות אכיפה במטרה למגר את התופעה ולמנוע ולאסור על מפרסמים לשלוח דברי פרסומת מבלי שקיבלו הסכמה מראש מצדו של הנמען.

   מה כוללות הודעות ספאם תביעה?

  • מסרים שמופצים בצורה מסחרית, שמטרתם לעודד רכישה של מוצרים או שירותים ולעודד הוצאה של כספים בדרכים אחרות.
  • מסר שמופץ לציבור שהמטרה שלו היא בקשת תרומה למעט כמה מקרים המפורטים בחוק שבהם הפעולה מותרת במהלך לרבות תעמולת בחירות לכנסת.
  • מסר שאינו מהווה פרסומת, שמופץ לציבור הרחב וכולל הצעה לנמען לפנות ולהתקשר למספר טלפון מסוים על מנת לקבל מסר כלשהו וזאת למעט מסרים שנשלחו מטעמה של המדינה.

  איך לתבוע הודעות ספאם

  על פי חוק הספאם, מפרסם הינו כל מי שהשם שלו או המען שלו מופיעים בדבר פרסומת כמען המיועד להתקשרות לצורך רכישה של הנושא של דבר הפרסומת. בנוסף, מפרסם הינו מי שהתוכן של הפרסומת נועד לפרסם או לקדם את עסקיו ומטרותיו כולל קידום קבלה של תרומות ותעמולה. שליחה של הודעות ספאם בהיקף רחב עשויה להוות פגיעה בזכות הפרטיות של הנמען במיוחד במקרים שבהם הפרטים של הנמנעים התקבלו או נלקחו ללא הסכמתם.

  ליווי וייצוג משפטי מקצועי בתביעות ספאם

  משרד עו"ד זילברג ושות', הוקם במטרה לסייע לאדם הקטן שנתקל בעוולות שנגרמות לו מצדם של גופים חזקים וגדולים ממנו בהגנה ובמיצוי זכויותיו. בין השירותים שאנו מעניקים ללקוחותינו הרבים: טיפול מקצועי במטרד דואר זבל– ספאם, ביצוע הערכת סיכויים בנוגע לתביעות ייצוגיות, טיפול בתביעות נגד חברות ביטוח, ליווי וייעוץ בהגשת תביעות תאונות עבודה ותאונות דרכים ועוד

  ספאם תביעה

  בעידן המודרני הממוחשב, כמעט כל אדם נתקל במהלך חייו בתופעת דואר זבל – הספאם ולכן חשוב להכיר את האפשרות לפתיחת הליך של ספאם תביעה, לקבלת פיצוי כספי ראוי בגין הפגיעה בפרטיות וההטרדה שחווה הנמען. תיקון 40 לחוק התקשורת שנכנס לתוקף בשנת 2008, המכונה "חוק הספאם", מהווה נקודת ציון חשובה ומכוננת במאבק של הציבור והמחוקק בתופעת דואר זבל, וללא ספק מדובר במהפכה בתחום. החוק קובע ששליחה של הודעה ודבר פרסומת ללא קבלת הסכמה מראש מצד המקבלים, תיחשב כעבירה על החוק. החוק מכתיב את הנהלים והכללים שיש לפעול על פיהם, על מנת ששליחה של דבר פרסומת תהיה מותרת, וזאת תוך שהוא מבין ומכיר את היתרונות המסחריים של פרסום מצד אחד, ומהצד השני מבקש לשמור ולהגן על הזכויות של הציבור ומקבלי הדואר.

  מתי ניתן להגיש ספאם תביעה?

  כל פרסומת לא חוקית שנשלחת אליכם, עשויה לזכות אתכם בפיצוי כספי בסך של עד 1,000 ₪ לכל הפרה ומסרון. המטרה של החוק והפיצוי בשל הפרה שלו, הינה לעודד את הנמען – הנפגע ליזום ולפעול למימוש הזכויות שלו וכך להרתיע את הגורמים המפרסמים מלהפר את החוק. התכלית של הפיצוי הינה להתגבר על הקשיים שטבועים בהגשה של תביעות באופן כללי ובפרט של תביעה שהנזק שלה ליחיד הינו קטן יחסית, אולם הנזק המצרפי הינו גדול וזאת באמצעות ניסיון לעודד את הציבור לאכוף את תקנות והוראות החוק.

  ספאם תביעה – ההגדרה של דבר פרסומת אסור

  על מנת שמשלוח של דבר דואר ופרסומת ייחשב כפעולה שנעשתה בניגוד לחוק, חייבים להתקיים מספר תנאים:

  • המסר מופץ באופן מסחרי והמטרה שלו הינה עידוד רכישה של שירות או מוצר מסוימים או ניסיון לעודד הוצאה של כספים בדרכים אחרות. המסר נשלח באחד מהאמצעים הבאים: פקסימיליה, מערכת חיוג אוטומטי, הודעה אלקטרונית (דוא"ל) או הודעת מסר קצר (SMS).
  • המסר נשלח מבלי לקבל הסכמה מפורשת מצדו של המקבל בכתב מראש בנוגע לקבלת הדואר. דרישת הכתב עשויה להתמלא גם במידה והאישור ניתן בשיחה מוקלטת או בהודעה אלקטרונית.
  • נשלחו פרסומות לאחר משלוח הודעת סירוב ע"י הנמען.

  תביעה בגין הודעות ספאם

  הדרך הטובה ביותר לקבלת פיצוי בגין קבלת דואר זבל הינה פנייה למפרסם וגם הגשה של תביעה, שמהווה הליך פשוט וקצר שבמסגרתו אדם מבקש פיצוי וסעד שמוגבל בסכום נמוך באופן יחסי המתעדכן בתקנות. על מנת לקצר ולזרז את הליך הגשת התביעה ולהגדיל את הסיכוי /שלכם לזכות בה ולקבל פיצוי ראוי, מומלץ לפנות לקבלת שירותים משפטיים מקצועיים מידיו של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום תביעות ספאם, שידאג לשמור על האינטרסים ולמצות את זכויותיכם. הליווי והייעוץ המשפטי, מבוסס על בקיאות ברזי חוק התביעות וההוראות השונות ויקל עליכם בניהול התביעה. זילברג ושות משרד עו"ד הינו משרד מוביל ומנוסה המספק שירותי ייעוץ וייצוג מקצועיים ללקוחותיו במגוון תחומים בהם: מאבק בתופעת דואר זבל והגשת ספאם תביעה, הערכת סיכויים לתביעות ייצוגיות, הגשת תביעות כנגד חברות הביטוח ועוד.

  תביעה הודעות ספאם

  חוק הספאם בישראל קובע ששליחת דבר פרסומת באמצעות הודעות טקסט, מיילים או בפקס ללא קבלת אישור בכתב מהנמען, מהווה עבירה שניתן בגינה להגיש תביעה הודעות ספאם ולקבל פיצוי. פרסומת מוגדרת כמסר שמופץ באופן מסחרי, שנועד לעודד את הנמען לרכוש מוצר או שירות מסוימים ולהוציא כספים או מסר שמופץ לציבור הרחב במטרה לבקשת תרומה או לצורכי תעמולה וזאת כאשר לא מדובר בתעמולה פוליטית או התרמה לצורך בחירות. למעשה מדובר בהודעות שמכונות ספאם – דואר זבל אלקטרוני שהינו שיווק וקידום דעות באופן שהמהווה הטרדה ועלול להיות פוגעני. דואר זבל מטריד את הנמען בשל הכמות הגדולה שלו, תוכן שהנמען לא מעוניין למקבל ובמקרים רבים הוא עלול להיות מעליב ומציג חומר בלתי ראוי להצגה. בכל מקרה שכזה, הנמען שקיבל את דבר הפרסומות מבלי שנתן הסכמה לכך, רשאי לתבוע פיצויים מהמפרסם וזאת באמצעות הגשת תביעה. את ההליך רצוי לנהל בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום תביעה הודעות ספאם הבקיא ברזי החוק והינו בעל הכישורים, הניסיון והיכולות לנהל את התביעה בצורה מקצועית ולהגיע לתוצאה הרצויה.

  הליך הגשת תביעה הודעות ספאם

  דואר זבל – ספאם מסב נזקים חומריים לא פשוטים הן לפרטיים ולבעלי עסקים וזאת בשל בזבוז זמן עבודה בסינון דואר זבל מהדוא"ל הרגיל, וחוסר אמון בדואר אלקטרוני, פגיעה וחדירה לפרטיות, הטרדה וחשיפה לתכנים בלתי הולמים. כאשר מבצעים חישוב הנזק המצטבר של כלל המשתמשים ברשת, הרי שנגיע לסכומים גבוהים ומשמעותיים ביותר.  יעילות החוק נובעת מכך שנדרשת הסכמה פוזיטיבית בכתב של הנמען מראש ובנוסף, יש מסלול אכיפה אזרחי ומסלול פלילי ואפשרות לקבלת פיצוי ללא צורך בהוכחת נזק. החוק קובע שניתן לפנות ולהגיש תביעה לבית המשפט בדרישה לקבלת פיצוי בסך של עד 1,000 ₪ לכל הודעת דואר זבל-  ספאם שהתקבלה, ללא צורך בהוכחת נזק.

  מומחים בתביעה הודעות ספאם

  משרד עו"ד זילברג ושות', מתמחה במתן ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי בהליכי תביעה הודעות ספאם – דואר זבל וזאת על ידי צוות משפטנים ועורכי דין מוביל ומנוסה. אנו עומדים לשירותכם בזמינות מלאה בכל שאלה, פנייה ובקשה ונשמח להעניק לכם מענה מקצועי ושירות איכותי ביחס אישי ואחריות עד להשגת התוצאה הרצויה וקבלת הפיצוי הראוי.

  תביעה על הודעות ספאם

  חוק הספאם שנחקק לפני כמה שנים, היה אמור לעצור את התופעה של מבול פרסומות שצרכנים מקבלים ולאפשר הגשת תביעה על הודעות ספאם. אולם בפועל, גם בעלי העסקים מודים שהעצלנות של הצרכנים לממש הזכות שלהם ולהגיש תביעה, הינה משתלמת. הכוונה הינה שמפרסמים רבים עוברים באופן מודע על החוק ומשגרים שלל הודעות פרסומיות תוך הסתמכות על העובדה שהם לא ייתבעו ואם יקום צרכן שהינו נמרץ במיוחד ויתבע, הרי ששווה ומשתלם להם לספוג את הקנס בסך של עד 1,000 שקלים להודעה כפי שקבוע בחוק ולהמשיך לשגר דואר זבל והודעות פרסומיות.

  הליך הגשת תביעה על הודעות ספאם

  עצם שליחת דואר זבל מהווה הטרדה והדבר מתרחב משנה לשנה. במידה ופניתם על מנת לברר פרט כלשהו מול עסק, בתוך כמה ימים תקבלו פרסומת מאותו בית עסק מבלי שנתתם אישור לקבלת מסרים ממנו. חשוב לדעת שחובת ההוכחה לאישור של הנמען לקבלת הודעות פרסומיות ושיווקיות חלה על בית העסק. אמנם, ישנם כאלה שתובעים את החברות המפרות את החוק וזוכים לפיצוי, אולם מדובר בשיעור קטן למדי ביחס למבול הפרסומות שכולנו מקבלים. על מנת להגיש תביעה על הודעות ספאם, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה ומנוסה בתחום שיעניק לכם ליווי, ייעוץ וייצוג בהליך ויבטיח שמירה על האינטרסים שלכם ומימוש זכויותיכם.

  בעת הגשת תביעה חשוב לוודא:

  • ההודעה נשלחה על ידי המפרסם שנגדו אתם מגישים את התביעה.
  • ההודעה ודבר הפרסומת נשלחו בניגוד לחוק הספאם.
  • הפיצוי כפי נקבע בחוק עומד על סך של עד 1,000 ש"ח לכל הודעת פרסומת שנשלחת בניגוד לחוק ובאפשרותכם להגיש נגדו תביעה אחת על מספר הודעות ספאם שהוא שלח אליכם בניגוד לחוק.

  קבלת ליווי משפטי בהליך הגשת תביעה על הודעות ספאם

  המטרה של הפיצוי הינה להרתיע את הגופים והעסקים מפרי החוק וכן לעודד את מקבלי דואר זבל להגיש תביעה בגין קבלת דואר ספאם בניגוד לרצונם. גובהו של הפיצוי שייקבע, אם יקבע בטווח הזה, תלוי בהחלטה של השופט. זילברג ושות' משרד עו"ד, מעניק שירותים משפטיים מקצועיים במגוון תחומי דין בהם: תביעה על הודעות ספאם, תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי, תביעות תאונות עבודה ותאונות דרכים ועוד. צוות המומחים שלנו עומד לשירותכם וישמח להעניק לעם מענה איכותי לכל שאלה, בקשה וצורך ביחס אישי, אדיבות ואחריות.

  תביעה על ספאם

  תביעה על ספאם מהווה צעד חשוב ומועיל במגוון מקרים ומצבים בהם אדם מקבל דברי פרסומת מרובים מגורמים שונים וזאת מבלי שהסכים לכך מפורשות. ההתפתחות של האינטרנט והדואר האלקטרוני הובילה להתפתחות תופעה מטרידה של משלוח פרסומות והודעות דואר אלקטרוני לגולשי האינטרנט שכלל לא ביקשו לקבל דברי דואר והודעות מסוג זה, הודעות אלה ידועות בכינוי ספאם. ללא ספק, מדובר בתופעה רחבת היקף שפוגעת בפרטיות של הלקוחות והגולשים וגובלת בהטרדה, כאשר לעתים דברי הדואר כוללים תוכן פוגעני או כזה שנועד לעודד אותם להוציא כספים ללא צורך ממשי.

   מתי יש להגיש תביעה על ספאם?

  דואר זבל הוגדר כבעיה גדולה ביותר בתחום של הגנה על הצרכן, שכן הספאם מותיר את המשתמשים ללא כל אפשרות להתמודד עם כמות עצומה של מסרים והודעות שנשלחים לתיבת הדואר הנכנס שלהם. דואר הזבל גורם לירידה בתפוקתם של העובדים, שנאלצים להקדיש לפחות 15 דקות בכל יום לסינון ולדילוג בין כל הודעות הספאם שנשלחות אליהם. כמו כן, דואר הזבל אחראי לחלק משמעותי ביותר מתפוצה של ווירוסים באינטרנט וגורם לפגיעה בפרטיות של המשתמש והטרדתו.

  תביעת ספאם sms

  חוק הספאם קובע מנגנון שלפיו אסור לשלוח הודעת פרסומת באמצעות מייל, הודעות טקסט או פקס ללא קבלת אישור והסכמה בכתב מראש של הנמען. אולם, פנייה חד פעמית של  משגר ההודעה לנמען שהינו עסק, כוללת הצעה ואפשרות להסכים לקבל הודעות ודברי פרסומות מטעמו, אינה מהווה עבירה על פי סעיף זה. בכל פנייה בדרך של דיוור ישיר חלה חובה לציין בצורה ברורה שמדובר ביצירת קשר ופנייה בדיוור ישיר וכן נדרש להציג את  המקורות השונים מהם התקבלו הפרטים של הנמען וכן אפשרות וזכות להימחק מהמאגר.

  תביעת ספאם מדריך

  הפרה של הוראות החוק, מהווה גם עבירה פלילית שדינה הטלת קנס. בנוסף, ניתן לבחור במסלול תביעה אזרחי בכל מקרה שבו אתם סובלים מהתופעה המטרידה של קבלת פרסומות בהיקף נרחב מבלי שנתתם הסכמתכם לכך, אתם יכולים להגיש תביעה על ספאם בבית המשפט ולקבל פיצוי הולם. את הליך התביעה מומלץ לבצע בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום שבקיא ברזי החוק. זילברג ושות' משרד עו"ד, מספק שירותי ליווי, ייעוץ וייצוג משפטיים מקצועיים במגוון תחומים בהם: תביעה על הספאם, תביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, תביעות נגד חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי ועוד. אנו עומדים לשירותכם בזמינות מלאה ונשמח לשתף פעולה.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים וניצור אתכם קשר

   תביעת ספאם

   הגשת תביעת ספאם, מהווה צעד חשוב ומועיל בכל מקרה שבו קיבלתם פרסומות בהיקף נרחב מבלי שנתתם את הסכמתכם לכך בכתב ובאופן מופרש. על פי חוק הספאם, מפרסם הינו כל גורם ששמו ומענו מופיעים בהודעת פרסומת ככתובת ליצירת קשר לצורך רכישה של נושא דבר פרסום כלשהו, מי שהתוכן של דבר הפרסומת נועד לפרסם ולקדם את מטרותיו ועסקיו, כולל קידום קבלת תרומות ותעמולה וכן מי שמשווק דבר פרסומת בעבור אחר.

   שיחות ספאם תביעה

   סעיף 30א(ג) בחוק הספאם קובע שמפרסם רשאי לשלוח פרסומת גם במידה ולא התקבלה הסכמה מצד הנמען מראש במידה ומתקיימים 3 תנאים מצטברים:

   • הנמען מסר את הפרטים שלו לגוף המעוניין לפרסם, זאת במהלך רכישת מוצר או שירות או במהלך ניהול משא ומתן לרכישה והמפרסם הודיע לו בצורה מפורשת שהפרטים שהוא מסר עשויים לשמש לצורך משלוח דברי פרסומת מטעמו.
   • המפרסם העניק לנמען אפשרות והזדמנות להודיע לו שהוא אינו מעוניין ומסרב לקבל הודעות ודברי פרסומת והנמען לא ביצע זאת.
   • הפרסומים מתייחסים לשירותים ומוצרים מסוג דומה למה שהנמען רכש בזמן שמסר את פרטיו.

   איסור שליחת ספאם ללא מתן הסכמה מראש

   במסגרת חוק הספאם נקבע שמפרסם לא ישלח פרסומות ללא קבלת הסכמה ואישור מפורשים וחד משמעים מראש מהנמען, כאשר גם ביצוע חיוג לנמען על ידי מערכות חיוג אוטומטיות ללא הסכמה של הנמען, נחשב גם הוא כהפרה של חוק הספאם. עם זאת, פנייה חד פעמית שנעשית על ידי המפרסם לנמען שהינו בית עסק או שליחת הודעה לצורך קבלת תרומה או תעמולה שהמהווה אפשרות והצעה להסכים לקבל הודעות פרסומות, לא תיחשב כהפרה של חוק הספאם.

   לתביעת ספאם צריך שירותים משפטיים מקצועיים

   זילברג ושות' משרד עו"ד, הינו משרד מוביל ומנוסה המספק מגוון שירותים משפטיים ללקוחות פרטיים ועסקיים ומנהל תביעות בתחומים שונים בהם: תביעת ספאם, תביעות תאונות דרכים ועבודה, תביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי ועוד. צוות המשרד ילווה אתכם לאורך כל שלבי ההליך המשפטי באחריות, מקצועיות ויחס אישי עד להשגת התוצאה הרצויה.

   תביעה על דואר זבל

   הודעות ספאם תביעה הינו תחום מורכב וסבוך למדי ומשום כך חשוב שהנושא וההליך ינוהלו בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתביעות ספאם שבקיא ברזי החוק. חוק הספאם שנדון כחלק מתביעות ספאם רבות הינו למעשה סעיף 30א' בהוראות חוק התקשורת שנחקק בשנת 2008 על רקע תופעת הולכת וגוברת של הפצה המונית של הודעות פרסומת לא רצויות וזאת באמצעות רשתות ואמצעי תקשורת שונים: דואר אלקטרוני, הודעות ,SMS פקס ועוד. תופעה זו מכונה"spam" . מטרת החוק הינה להסדיר ולעגן חקיקה שנועדה לסייע להתמודדות יעילה עם תופעת הספאם שהפכה במהלך השנים האחרונות למטרד ציבורי בהיקף רחב למדי. ההחמרה בחקיקה ובאכיפה נועדה להסדיר מגוון פתרונות אכיפה במטרה למגר את התופעה ולמנוע ולאסור על מפרסמים לשלוח דברי פרסומת מבלי שקיבלו הסכמה מראש מצדו של הנמען.

    מה כוללות הודעות ספאם תביעה?

   • מסרים שמופצים בצורה מסחרית, שמטרתם לעודד רכישה של מוצרים או שירותים ולעודד הוצאה של כספים בדרכים אחרות.
   • מסר שמופץ לציבור שהמטרה שלו היא בקשת תרומה למעט כמה מקרים המפורטים בחוק שבהם הפעולה מותרת במהלך לרבות תעמולת בחירות לכנסת.
   • מסר שאינו מהווה פרסומת, שמופץ לציבור הרחב וכולל הצעה לנמען לפנות ולהתקשר למספר טלפון מסוים על מנת לקבל מסר כלשהו וזאת למעט מסרים שנשלחו מטעמה של המדינה.

   איך לתבוע הודעות ספאם

   על פי חוק הספאם, מפרסם הינו כל מי שהשם שלו או המען שלו מופיעים בדבר פרסומת כמען המיועד להתקשרות לצורך רכישה של הנושא של דבר הפרסומת. בנוסף, מפרסם הינו מי שהתוכן של הפרסומת נועד לפרסם או לקדם את עסקיו ומטרותיו כולל קידום קבלה של תרומות ותעמולה. שליחה של הודעות ספאם בהיקף רחב עשויה להוות פגיעה בזכות הפרטיות של הנמען במיוחד במקרים שבהם הפרטים של הנמנעים התקבלו או נלקחו ללא הסכמתם.

   ליווי וייצוג משפטי מקצועי בתביעות ספאם

   משרד עו"ד זילברג ושות', הוקם במטרה לסייע לאדם הקטן שנתקל בעוולות שנגרמות לו מצדם של גופים חזקים וגדולים ממנו בהגנה ובמיצוי זכויותיו. בין השירותים שאנו מעניקים ללקוחותינו הרבים: טיפול מקצועי במטרד דואר זבל– ספאם, ביצוע הערכת סיכויים בנוגע לתביעות ייצוגיות, טיפול בתביעות נגד חברות ביטוח, ליווי וייעוץ בהגשת תביעות תאונות עבודה ותאונות דרכים ועוד

   ספאם תביעה

   בעידן המודרני הממוחשב, כמעט כל אדם נתקל במהלך חייו בתופעת דואר זבל – הספאם ולכן חשוב להכיר את האפשרות לפתיחת הליך של ספאם תביעה, לקבלת פיצוי כספי ראוי בגין הפגיעה בפרטיות וההטרדה שחווה הנמען. תיקון 40 לחוק התקשורת שנכנס לתוקף בשנת 2008, המכונה "חוק הספאם", מהווה נקודת ציון חשובה ומכוננת במאבק של הציבור והמחוקק בתופעת דואר זבל, וללא ספק מדובר במהפכה בתחום. החוק קובע ששליחה של הודעה ודבר פרסומת ללא קבלת הסכמה מראש מצד המקבלים, תיחשב כעבירה על החוק. החוק מכתיב את הנהלים והכללים שיש לפעול על פיהם, על מנת ששליחה של דבר פרסומת תהיה מותרת, וזאת תוך שהוא מבין ומכיר את היתרונות המסחריים של פרסום מצד אחד, ומהצד השני מבקש לשמור ולהגן על הזכויות של הציבור ומקבלי הדואר.

   מתי ניתן להגיש ספאם תביעה?

   כל פרסומת לא חוקית שנשלחת אליכם, עשויה לזכות אתכם בפיצוי כספי בסך של עד 1,000 ₪ לכל הפרה ומסרון. המטרה של החוק והפיצוי בשל הפרה שלו, הינה לעודד את הנמען – הנפגע ליזום ולפעול למימוש הזכויות שלו וכך להרתיע את הגורמים המפרסמים מלהפר את החוק. התכלית של הפיצוי הינה להתגבר על הקשיים שטבועים בהגשה של תביעות באופן כללי ובפרט של תביעה שהנזק שלה ליחיד הינו קטן יחסית, אולם הנזק המצרפי הינו גדול וזאת באמצעות ניסיון לעודד את הציבור לאכוף את תקנות והוראות החוק.

   ספאם תביעה – ההגדרה של דבר פרסומת אסור

   על מנת שמשלוח של דבר דואר ופרסומת ייחשב כפעולה שנעשתה בניגוד לחוק, חייבים להתקיים מספר תנאים:

   • המסר מופץ באופן מסחרי והמטרה שלו הינה עידוד רכישה של שירות או מוצר מסוימים או ניסיון לעודד הוצאה של כספים בדרכים אחרות. המסר נשלח באחד מהאמצעים הבאים: פקסימיליה, מערכת חיוג אוטומטי, הודעה אלקטרונית (דוא"ל) או הודעת מסר קצר (SMS).
   • המסר נשלח מבלי לקבל הסכמה מפורשת מצדו של המקבל בכתב מראש בנוגע לקבלת הדואר. דרישת הכתב עשויה להתמלא גם במידה והאישור ניתן בשיחה מוקלטת או בהודעה אלקטרונית.
   • נשלחו פרסומות לאחר משלוח הודעת סירוב ע"י הנמען.

   תביעה בגין הודעות ספאם

   הדרך הטובה ביותר לקבלת פיצוי בגין קבלת דואר זבל הינה פנייה למפרסם וגם הגשה של תביעה, שמהווה הליך פשוט וקצר שבמסגרתו אדם מבקש פיצוי וסעד שמוגבל בסכום נמוך באופן יחסי המתעדכן בתקנות. על מנת לקצר ולזרז את הליך הגשת התביעה ולהגדיל את הסיכוי /שלכם לזכות בה ולקבל פיצוי ראוי, מומלץ לפנות לקבלת שירותים משפטיים מקצועיים מידיו של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום תביעות ספאם, שידאג לשמור על האינטרסים ולמצות את זכויותיכם. הליווי והייעוץ המשפטי, מבוסס על בקיאות ברזי חוק התביעות וההוראות השונות ויקל עליכם בניהול התביעה. זילברג ושות משרד עו"ד הינו משרד מוביל ומנוסה המספק שירותי ייעוץ וייצוג מקצועיים ללקוחותיו במגוון תחומים בהם: מאבק בתופעת דואר זבל והגשת ספאם תביעה, הערכת סיכויים לתביעות ייצוגיות, הגשת תביעות כנגד חברות הביטוח ועוד.

   תביעה הודעות ספאם

   חוק הספאם בישראל קובע ששליחת דבר פרסומת באמצעות הודעות טקסט, מיילים או בפקס ללא קבלת אישור בכתב מהנמען, מהווה עבירה שניתן בגינה להגיש תביעה הודעות ספאם ולקבל פיצוי. פרסומת מוגדרת כמסר שמופץ באופן מסחרי, שנועד לעודד את הנמען לרכוש מוצר או שירות מסוימים ולהוציא כספים או מסר שמופץ לציבור הרחב במטרה לבקשת תרומה או לצורכי תעמולה וזאת כאשר לא מדובר בתעמולה פוליטית או התרמה לצורך בחירות. למעשה מדובר בהודעות שמכונות ספאם – דואר זבל אלקטרוני שהינו שיווק וקידום דעות באופן שהמהווה הטרדה ועלול להיות פוגעני. דואר זבל מטריד את הנמען בשל הכמות הגדולה שלו, תוכן שהנמען לא מעוניין למקבל ובמקרים רבים הוא עלול להיות מעליב ומציג חומר בלתי ראוי להצגה. בכל מקרה שכזה, הנמען שקיבל את דבר הפרסומות מבלי שנתן הסכמה לכך, רשאי לתבוע פיצויים מהמפרסם וזאת באמצעות הגשת תביעה. את ההליך רצוי לנהל בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום תביעה הודעות ספאם הבקיא ברזי החוק והינו בעל הכישורים, הניסיון והיכולות לנהל את התביעה בצורה מקצועית ולהגיע לתוצאה הרצויה.

   הליך הגשת תביעה הודעות ספאם

   דואר זבל – ספאם מסב נזקים חומריים לא פשוטים הן לפרטיים ולבעלי עסקים וזאת בשל בזבוז זמן עבודה בסינון דואר זבל מהדוא"ל הרגיל, וחוסר אמון בדואר אלקטרוני, פגיעה וחדירה לפרטיות, הטרדה וחשיפה לתכנים בלתי הולמים. כאשר מבצעים חישוב הנזק המצטבר של כלל המשתמשים ברשת, הרי שנגיע לסכומים גבוהים ומשמעותיים ביותר.  יעילות החוק נובעת מכך שנדרשת הסכמה פוזיטיבית בכתב של הנמען מראש ובנוסף, יש מסלול אכיפה אזרחי ומסלול פלילי ואפשרות לקבלת פיצוי ללא צורך בהוכחת נזק. החוק קובע שניתן לפנות ולהגיש תביעה לבית המשפט בדרישה לקבלת פיצוי בסך של עד 1,000 ₪ לכל הודעת דואר זבל-  ספאם שהתקבלה, ללא צורך בהוכחת נזק.

   מומחים בתביעה הודעות ספאם

   משרד עו"ד זילברג ושות', מתמחה במתן ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי בהליכי תביעה הודעות ספאם – דואר זבל וזאת על ידי צוות משפטנים ועורכי דין מוביל ומנוסה. אנו עומדים לשירותכם בזמינות מלאה בכל שאלה, פנייה ובקשה ונשמח להעניק לכם מענה מקצועי ושירות איכותי ביחס אישי ואחריות עד להשגת התוצאה הרצויה וקבלת הפיצוי הראוי.

   תביעה על הודעות ספאם

   חוק הספאם שנחקק לפני כמה שנים, היה אמור לעצור את התופעה של מבול פרסומות שצרכנים מקבלים ולאפשר הגשת תביעה על הודעות ספאם. אולם בפועל, גם בעלי העסקים מודים שהעצלנות של הצרכנים לממש הזכות שלהם ולהגיש תביעה, הינה משתלמת. הכוונה הינה שמפרסמים רבים עוברים באופן מודע על החוק ומשגרים שלל הודעות פרסומיות תוך הסתמכות על העובדה שהם לא ייתבעו ואם יקום צרכן שהינו נמרץ במיוחד ויתבע, הרי ששווה ומשתלם להם לספוג את הקנס בסך של עד 1,000 שקלים להודעה כפי שקבוע בחוק ולהמשיך לשגר דואר זבל והודעות פרסומיות.

   הליך הגשת תביעה על הודעות ספאם

   עצם שליחת דואר זבל מהווה הטרדה והדבר מתרחב משנה לשנה. במידה ופניתם על מנת לברר פרט כלשהו מול עסק, בתוך כמה ימים תקבלו פרסומת מאותו בית עסק מבלי שנתתם אישור לקבלת מסרים ממנו. חשוב לדעת שחובת ההוכחה לאישור של הנמען לקבלת הודעות פרסומיות ושיווקיות חלה על בית העסק. אמנם, ישנם כאלה שתובעים את החברות המפרות את החוק וזוכים לפיצוי, אולם מדובר בשיעור קטן למדי ביחס למבול הפרסומות שכולנו מקבלים. על מנת להגיש תביעה על הודעות ספאם, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה ומנוסה בתחום שיעניק לכם ליווי, ייעוץ וייצוג בהליך ויבטיח שמירה על האינטרסים שלכם ומימוש זכויותיכם.

   בעת הגשת תביעה חשוב לוודא:

   • ההודעה נשלחה על ידי המפרסם שנגדו אתם מגישים את התביעה.
   • ההודעה ודבר הפרסומת נשלחו בניגוד לחוק הספאם.
   • הפיצוי כפי נקבע בחוק עומד על סך של עד 1,000 ש"ח לכל הודעת פרסומת שנשלחת בניגוד לחוק ובאפשרותכם להגיש נגדו תביעה אחת על מספר הודעות ספאם שהוא שלח אליכם בניגוד לחוק.

   קבלת ליווי משפטי בהליך הגשת תביעה על הודעות ספאם

   המטרה של הפיצוי הינה להרתיע את הגופים והעסקים מפרי החוק וכן לעודד את מקבלי דואר זבל להגיש תביעה בגין קבלת דואר ספאם בניגוד לרצונם. גובהו של הפיצוי שייקבע, אם יקבע בטווח הזה, תלוי בהחלטה של השופט. זילברג ושות' משרד עו"ד, מעניק שירותים משפטיים מקצועיים במגוון תחומי דין בהם: תביעה על הודעות ספאם, תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי, תביעות תאונות עבודה ותאונות דרכים ועוד. צוות המומחים שלנו עומד לשירותכם וישמח להעניק לעם מענה איכותי לכל שאלה, בקשה וצורך ביחס אישי, אדיבות ואחריות.

   תביעה על ספאם

   תביעה על ספאם מהווה צעד חשוב ומועיל במגוון מקרים ומצבים בהם אדם מקבל דברי פרסומת מרובים מגורמים שונים וזאת מבלי שהסכים לכך מפורשות. ההתפתחות של האינטרנט והדואר האלקטרוני הובילה להתפתחות תופעה מטרידה של משלוח פרסומות והודעות דואר אלקטרוני לגולשי האינטרנט שכלל לא ביקשו לקבל דברי דואר והודעות מסוג זה, הודעות אלה ידועות בכינוי ספאם. ללא ספק, מדובר בתופעה רחבת היקף שפוגעת בפרטיות של הלקוחות והגולשים וגובלת בהטרדה, כאשר לעתים דברי הדואר כוללים תוכן פוגעני או כזה שנועד לעודד אותם להוציא כספים ללא צורך ממשי.

    מתי יש להגיש תביעה על ספאם?

   דואר זבל הוגדר כבעיה גדולה ביותר בתחום של הגנה על הצרכן, שכן הספאם מותיר את המשתמשים ללא כל אפשרות להתמודד עם כמות עצומה של מסרים והודעות שנשלחים לתיבת הדואר הנכנס שלהם. דואר הזבל גורם לירידה בתפוקתם של העובדים, שנאלצים להקדיש לפחות 15 דקות בכל יום לסינון ולדילוג בין כל הודעות הספאם שנשלחות אליהם. כמו כן, דואר הזבל אחראי לחלק משמעותי ביותר מתפוצה של ווירוסים באינטרנט וגורם לפגיעה בפרטיות של המשתמש והטרדתו.

   תביעת ספאם sms

   חוק הספאם קובע מנגנון שלפיו אסור לשלוח הודעת פרסומת באמצעות מייל, הודעות טקסט או פקס ללא קבלת אישור והסכמה בכתב מראש של הנמען. אולם, פנייה חד פעמית של  משגר ההודעה לנמען שהינו עסק, כוללת הצעה ואפשרות להסכים לקבל הודעות ודברי פרסומות מטעמו, אינה מהווה עבירה על פי סעיף זה. בכל פנייה בדרך של דיוור ישיר חלה חובה לציין בצורה ברורה שמדובר ביצירת קשר ופנייה בדיוור ישיר וכן נדרש להציג את  המקורות השונים מהם התקבלו הפרטים של הנמען וכן אפשרות וזכות להימחק מהמאגר.

   תביעת ספאם מדריך

   הפרה של הוראות החוק, מהווה גם עבירה פלילית שדינה הטלת קנס. בנוסף, ניתן לבחור במסלול תביעה אזרחי בכל מקרה שבו אתם סובלים מהתופעה המטרידה של קבלת פרסומות בהיקף נרחב מבלי שנתתם הסכמתכם לכך, אתם יכולים להגיש תביעה על ספאם בבית המשפט ולקבל פיצוי הולם. את הליך התביעה מומלץ לבצע בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום שבקיא ברזי החוק. זילברג ושות' משרד עו"ד, מספק שירותי ליווי, ייעוץ וייצוג משפטיים מקצועיים במגוון תחומים בהם: תביעה על הספאם, תביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, תביעות נגד חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי ועוד. אנו עומדים לשירותכם בזמינות מלאה ונשמח לשתף פעולה.

   ליצירת קשר

   השאירו את הפרטים וניצור אתכם קשר

    תביעת ספאם

    הגשת תביעת ספאם, מהווה צעד חשוב ומועיל בכל מקרה שבו קיבלתם פרסומות בהיקף נרחב מבלי שנתתם את הסכמתכם לכך בכתב ובאופן מופרש. על פי חוק הספאם, מפרסם הינו כל גורם ששמו ומענו מופיעים בהודעת פרסומת ככתובת ליצירת קשר לצורך רכישה של נושא דבר פרסום כלשהו, מי שהתוכן של דבר הפרסומת נועד לפרסם ולקדם את מטרותיו ועסקיו, כולל קידום קבלת תרומות ותעמולה וכן מי שמשווק דבר פרסומת בעבור אחר.

    שיחות ספאם תביעה

    סעיף 30א(ג) בחוק הספאם קובע שמפרסם רשאי לשלוח פרסומת גם במידה ולא התקבלה הסכמה מצד הנמען מראש במידה ומתקיימים 3 תנאים מצטברים:

    • הנמען מסר את הפרטים שלו לגוף המעוניין לפרסם, זאת במהלך רכישת מוצר או שירות או במהלך ניהול משא ומתן לרכישה והמפרסם הודיע לו בצורה מפורשת שהפרטים שהוא מסר עשויים לשמש לצורך משלוח דברי פרסומת מטעמו.
    • המפרסם העניק לנמען אפשרות והזדמנות להודיע לו שהוא אינו מעוניין ומסרב לקבל הודעות ודברי פרסומת והנמען לא ביצע זאת.
    • הפרסומים מתייחסים לשירותים ומוצרים מסוג דומה למה שהנמען רכש בזמן שמסר את פרטיו.

    איסור שליחת ספאם ללא מתן הסכמה מראש

    במסגרת חוק הספאם נקבע שמפרסם לא ישלח פרסומות ללא קבלת הסכמה ואישור מפורשים וחד משמעים מראש מהנמען, כאשר גם ביצוע חיוג לנמען על ידי מערכות חיוג אוטומטיות ללא הסכמה של הנמען, נחשב גם הוא כהפרה של חוק הספאם. עם זאת, פנייה חד פעמית שנעשית על ידי המפרסם לנמען שהינו בית עסק או שליחת הודעה לצורך קבלת תרומה או תעמולה שהמהווה אפשרות והצעה להסכים לקבל הודעות פרסומות, לא תיחשב כהפרה של חוק הספאם.

    לתביעת ספאם צריך שירותים משפטיים מקצועיים

    זילברג ושות' משרד עו"ד, הינו משרד מוביל ומנוסה המספק מגוון שירותים משפטיים ללקוחות פרטיים ועסקיים ומנהל תביעות בתחומים שונים בהם: תביעת ספאם, תביעות תאונות דרכים ועבודה, תביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי ועוד. צוות המשרד ילווה אתכם לאורך כל שלבי ההליך המשפטי באחריות, מקצועיות ויחס אישי עד להשגת התוצאה הרצויה.

    תביעה על דואר זבל

    הודעות ספאם תביעה הינו תחום מורכב וסבוך למדי ומשום כך חשוב שהנושא וההליך ינוהלו בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתביעות ספאם שבקיא ברזי החוק. חוק הספאם שנדון כחלק מתביעות ספאם רבות הינו למעשה סעיף 30א' בהוראות חוק התקשורת שנחקק בשנת 2008 על רקע תופעת הולכת וגוברת של הפצה המונית של הודעות פרסומת לא רצויות וזאת באמצעות רשתות ואמצעי תקשורת שונים: דואר אלקטרוני, הודעות ,SMS פקס ועוד. תופעה זו מכונה"spam" . מטרת החוק הינה להסדיר ולעגן חקיקה שנועדה לסייע להתמודדות יעילה עם תופעת הספאם שהפכה במהלך השנים האחרונות למטרד ציבורי בהיקף רחב למדי. ההחמרה בחקיקה ובאכיפה נועדה להסדיר מגוון פתרונות אכיפה במטרה למגר את התופעה ולמנוע ולאסור על מפרסמים לשלוח דברי פרסומת מבלי שקיבלו הסכמה מראש מצדו של הנמען.

     מה כוללות הודעות ספאם תביעה?

    • מסרים שמופצים בצורה מסחרית, שמטרתם לעודד רכישה של מוצרים או שירותים ולעודד הוצאה של כספים בדרכים אחרות.
    • מסר שמופץ לציבור שהמטרה שלו היא בקשת תרומה למעט כמה מקרים המפורטים בחוק שבהם הפעולה מותרת במהלך לרבות תעמולת בחירות לכנסת.
    • מסר שאינו מהווה פרסומת, שמופץ לציבור הרחב וכולל הצעה לנמען לפנות ולהתקשר למספר טלפון מסוים על מנת לקבל מסר כלשהו וזאת למעט מסרים שנשלחו מטעמה של המדינה.

    איך לתבוע הודעות ספאם

    על פי חוק הספאם, מפרסם הינו כל מי שהשם שלו או המען שלו מופיעים בדבר פרסומת כמען המיועד להתקשרות לצורך רכישה של הנושא של דבר הפרסומת. בנוסף, מפרסם הינו מי שהתוכן של הפרסומת נועד לפרסם או לקדם את עסקיו ומטרותיו כולל קידום קבלה של תרומות ותעמולה. שליחה של הודעות ספאם בהיקף רחב עשויה להוות פגיעה בזכות הפרטיות של הנמען במיוחד במקרים שבהם הפרטים של הנמנעים התקבלו או נלקחו ללא הסכמתם.

    ליווי וייצוג משפטי מקצועי בתביעות ספאם

    משרד עו"ד זילברג ושות', הוקם במטרה לסייע לאדם הקטן שנתקל בעוולות שנגרמות לו מצדם של גופים חזקים וגדולים ממנו בהגנה ובמיצוי זכויותיו. בין השירותים שאנו מעניקים ללקוחותינו הרבים: טיפול מקצועי במטרד דואר זבל– ספאם, ביצוע הערכת סיכויים בנוגע לתביעות ייצוגיות, טיפול בתביעות נגד חברות ביטוח, ליווי וייעוץ בהגשת תביעות תאונות עבודה ותאונות דרכים ועוד

    ספאם תביעה

    בעידן המודרני הממוחשב, כמעט כל אדם נתקל במהלך חייו בתופעת דואר זבל – הספאם ולכן חשוב להכיר את האפשרות לפתיחת הליך של ספאם תביעה, לקבלת פיצוי כספי ראוי בגין הפגיעה בפרטיות וההטרדה שחווה הנמען. תיקון 40 לחוק התקשורת שנכנס לתוקף בשנת 2008, המכונה "חוק הספאם", מהווה נקודת ציון חשובה ומכוננת במאבק של הציבור והמחוקק בתופעת דואר זבל, וללא ספק מדובר במהפכה בתחום. החוק קובע ששליחה של הודעה ודבר פרסומת ללא קבלת הסכמה מראש מצד המקבלים, תיחשב כעבירה על החוק. החוק מכתיב את הנהלים והכללים שיש לפעול על פיהם, על מנת ששליחה של דבר פרסומת תהיה מותרת, וזאת תוך שהוא מבין ומכיר את היתרונות המסחריים של פרסום מצד אחד, ומהצד השני מבקש לשמור ולהגן על הזכויות של הציבור ומקבלי הדואר.

    מתי ניתן להגיש ספאם תביעה?

    כל פרסומת לא חוקית שנשלחת אליכם, עשויה לזכות אתכם בפיצוי כספי בסך של עד 1,000 ₪ לכל הפרה ומסרון. המטרה של החוק והפיצוי בשל הפרה שלו, הינה לעודד את הנמען – הנפגע ליזום ולפעול למימוש הזכויות שלו וכך להרתיע את הגורמים המפרסמים מלהפר את החוק. התכלית של הפיצוי הינה להתגבר על הקשיים שטבועים בהגשה של תביעות באופן כללי ובפרט של תביעה שהנזק שלה ליחיד הינו קטן יחסית, אולם הנזק המצרפי הינו גדול וזאת באמצעות ניסיון לעודד את הציבור לאכוף את תקנות והוראות החוק.

    ספאם תביעה – ההגדרה של דבר פרסומת אסור

    על מנת שמשלוח של דבר דואר ופרסומת ייחשב כפעולה שנעשתה בניגוד לחוק, חייבים להתקיים מספר תנאים:

    • המסר מופץ באופן מסחרי והמטרה שלו הינה עידוד רכישה של שירות או מוצר מסוימים או ניסיון לעודד הוצאה של כספים בדרכים אחרות. המסר נשלח באחד מהאמצעים הבאים: פקסימיליה, מערכת חיוג אוטומטי, הודעה אלקטרונית (דוא"ל) או הודעת מסר קצר (SMS).
    • המסר נשלח מבלי לקבל הסכמה מפורשת מצדו של המקבל בכתב מראש בנוגע לקבלת הדואר. דרישת הכתב עשויה להתמלא גם במידה והאישור ניתן בשיחה מוקלטת או בהודעה אלקטרונית.
    • נשלחו פרסומות לאחר משלוח הודעת סירוב ע"י הנמען.

    תביעה בגין הודעות ספאם

    הדרך הטובה ביותר לקבלת פיצוי בגין קבלת דואר זבל הינה פנייה למפרסם וגם הגשה של תביעה, שמהווה הליך פשוט וקצר שבמסגרתו אדם מבקש פיצוי וסעד שמוגבל בסכום נמוך באופן יחסי המתעדכן בתקנות. על מנת לקצר ולזרז את הליך הגשת התביעה ולהגדיל את הסיכוי /שלכם לזכות בה ולקבל פיצוי ראוי, מומלץ לפנות לקבלת שירותים משפטיים מקצועיים מידיו של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום תביעות ספאם, שידאג לשמור על האינטרסים ולמצות את זכויותיכם. הליווי והייעוץ המשפטי, מבוסס על בקיאות ברזי חוק התביעות וההוראות השונות ויקל עליכם בניהול התביעה. זילברג ושות משרד עו"ד הינו משרד מוביל ומנוסה המספק שירותי ייעוץ וייצוג מקצועיים ללקוחותיו במגוון תחומים בהם: מאבק בתופעת דואר זבל והגשת ספאם תביעה, הערכת סיכויים לתביעות ייצוגיות, הגשת תביעות כנגד חברות הביטוח ועוד.

    תביעה הודעות ספאם

    חוק הספאם בישראל קובע ששליחת דבר פרסומת באמצעות הודעות טקסט, מיילים או בפקס ללא קבלת אישור בכתב מהנמען, מהווה עבירה שניתן בגינה להגיש תביעה הודעות ספאם ולקבל פיצוי. פרסומת מוגדרת כמסר שמופץ באופן מסחרי, שנועד לעודד את הנמען לרכוש מוצר או שירות מסוימים ולהוציא כספים או מסר שמופץ לציבור הרחב במטרה לבקשת תרומה או לצורכי תעמולה וזאת כאשר לא מדובר בתעמולה פוליטית או התרמה לצורך בחירות. למעשה מדובר בהודעות שמכונות ספאם – דואר זבל אלקטרוני שהינו שיווק וקידום דעות באופן שהמהווה הטרדה ועלול להיות פוגעני. דואר זבל מטריד את הנמען בשל הכמות הגדולה שלו, תוכן שהנמען לא מעוניין למקבל ובמקרים רבים הוא עלול להיות מעליב ומציג חומר בלתי ראוי להצגה. בכל מקרה שכזה, הנמען שקיבל את דבר הפרסומות מבלי שנתן הסכמה לכך, רשאי לתבוע פיצויים מהמפרסם וזאת באמצעות הגשת תביעה. את ההליך רצוי לנהל בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום תביעה הודעות ספאם הבקיא ברזי החוק והינו בעל הכישורים, הניסיון והיכולות לנהל את התביעה בצורה מקצועית ולהגיע לתוצאה הרצויה.

    הליך הגשת תביעה הודעות ספאם

    דואר זבל – ספאם מסב נזקים חומריים לא פשוטים הן לפרטיים ולבעלי עסקים וזאת בשל בזבוז זמן עבודה בסינון דואר זבל מהדוא"ל הרגיל, וחוסר אמון בדואר אלקטרוני, פגיעה וחדירה לפרטיות, הטרדה וחשיפה לתכנים בלתי הולמים. כאשר מבצעים חישוב הנזק המצטבר של כלל המשתמשים ברשת, הרי שנגיע לסכומים גבוהים ומשמעותיים ביותר.  יעילות החוק נובעת מכך שנדרשת הסכמה פוזיטיבית בכתב של הנמען מראש ובנוסף, יש מסלול אכיפה אזרחי ומסלול פלילי ואפשרות לקבלת פיצוי ללא צורך בהוכחת נזק. החוק קובע שניתן לפנות ולהגיש תביעה לבית המשפט בדרישה לקבלת פיצוי בסך של עד 1,000 ₪ לכל הודעת דואר זבל-  ספאם שהתקבלה, ללא צורך בהוכחת נזק.

    מומחים בתביעה הודעות ספאם

    משרד עו"ד זילברג ושות', מתמחה במתן ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי בהליכי תביעה הודעות ספאם – דואר זבל וזאת על ידי צוות משפטנים ועורכי דין מוביל ומנוסה. אנו עומדים לשירותכם בזמינות מלאה בכל שאלה, פנייה ובקשה ונשמח להעניק לכם מענה מקצועי ושירות איכותי ביחס אישי ואחריות עד להשגת התוצאה הרצויה וקבלת הפיצוי הראוי.

    תביעה על הודעות ספאם

    חוק הספאם שנחקק לפני כמה שנים, היה אמור לעצור את התופעה של מבול פרסומות שצרכנים מקבלים ולאפשר הגשת תביעה על הודעות ספאם. אולם בפועל, גם בעלי העסקים מודים שהעצלנות של הצרכנים לממש הזכות שלהם ולהגיש תביעה, הינה משתלמת. הכוונה הינה שמפרסמים רבים עוברים באופן מודע על החוק ומשגרים שלל הודעות פרסומיות תוך הסתמכות על העובדה שהם לא ייתבעו ואם יקום צרכן שהינו נמרץ במיוחד ויתבע, הרי ששווה ומשתלם להם לספוג את הקנס בסך של עד 1,000 שקלים להודעה כפי שקבוע בחוק ולהמשיך לשגר דואר זבל והודעות פרסומיות.

    הליך הגשת תביעה על הודעות ספאם

    עצם שליחת דואר זבל מהווה הטרדה והדבר מתרחב משנה לשנה. במידה ופניתם על מנת לברר פרט כלשהו מול עסק, בתוך כמה ימים תקבלו פרסומת מאותו בית עסק מבלי שנתתם אישור לקבלת מסרים ממנו. חשוב לדעת שחובת ההוכחה לאישור של הנמען לקבלת הודעות פרסומיות ושיווקיות חלה על בית העסק. אמנם, ישנם כאלה שתובעים את החברות המפרות את החוק וזוכים לפיצוי, אולם מדובר בשיעור קטן למדי ביחס למבול הפרסומות שכולנו מקבלים. על מנת להגיש תביעה על הודעות ספאם, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה ומנוסה בתחום שיעניק לכם ליווי, ייעוץ וייצוג בהליך ויבטיח שמירה על האינטרסים שלכם ומימוש זכויותיכם.

    בעת הגשת תביעה חשוב לוודא:

    • ההודעה נשלחה על ידי המפרסם שנגדו אתם מגישים את התביעה.
    • ההודעה ודבר הפרסומת נשלחו בניגוד לחוק הספאם.
    • הפיצוי כפי נקבע בחוק עומד על סך של עד 1,000 ש"ח לכל הודעת פרסומת שנשלחת בניגוד לחוק ובאפשרותכם להגיש נגדו תביעה אחת על מספר הודעות ספאם שהוא שלח אליכם בניגוד לחוק.

    קבלת ליווי משפטי בהליך הגשת תביעה על הודעות ספאם

    המטרה של הפיצוי הינה להרתיע את הגופים והעסקים מפרי החוק וכן לעודד את מקבלי דואר זבל להגיש תביעה בגין קבלת דואר ספאם בניגוד לרצונם. גובהו של הפיצוי שייקבע, אם יקבע בטווח הזה, תלוי בהחלטה של השופט. זילברג ושות' משרד עו"ד, מעניק שירותים משפטיים מקצועיים במגוון תחומי דין בהם: תביעה על הודעות ספאם, תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי, תביעות תאונות עבודה ותאונות דרכים ועוד. צוות המומחים שלנו עומד לשירותכם וישמח להעניק לעם מענה איכותי לכל שאלה, בקשה וצורך ביחס אישי, אדיבות ואחריות.

    תביעה על ספאם

    תביעה על ספאם מהווה צעד חשוב ומועיל במגוון מקרים ומצבים בהם אדם מקבל דברי פרסומת מרובים מגורמים שונים וזאת מבלי שהסכים לכך מפורשות. ההתפתחות של האינטרנט והדואר האלקטרוני הובילה להתפתחות תופעה מטרידה של משלוח פרסומות והודעות דואר אלקטרוני לגולשי האינטרנט שכלל לא ביקשו לקבל דברי דואר והודעות מסוג זה, הודעות אלה ידועות בכינוי ספאם. ללא ספק, מדובר בתופעה רחבת היקף שפוגעת בפרטיות של הלקוחות והגולשים וגובלת בהטרדה, כאשר לעתים דברי הדואר כוללים תוכן פוגעני או כזה שנועד לעודד אותם להוציא כספים ללא צורך ממשי.

     מתי יש להגיש תביעה על ספאם?

    דואר זבל הוגדר כבעיה גדולה ביותר בתחום של הגנה על הצרכן, שכן הספאם מותיר את המשתמשים ללא כל אפשרות להתמודד עם כמות עצומה של מסרים והודעות שנשלחים לתיבת הדואר הנכנס שלהם. דואר הזבל גורם לירידה בתפוקתם של העובדים, שנאלצים להקדיש לפחות 15 דקות בכל יום לסינון ולדילוג בין כל הודעות הספאם שנשלחות אליהם. כמו כן, דואר הזבל אחראי לחלק משמעותי ביותר מתפוצה של ווירוסים באינטרנט וגורם לפגיעה בפרטיות של המשתמש והטרדתו.

    תביעת ספאם sms

    חוק הספאם קובע מנגנון שלפיו אסור לשלוח הודעת פרסומת באמצעות מייל, הודעות טקסט או פקס ללא קבלת אישור והסכמה בכתב מראש של הנמען. אולם, פנייה חד פעמית של  משגר ההודעה לנמען שהינו עסק, כוללת הצעה ואפשרות להסכים לקבל הודעות ודברי פרסומות מטעמו, אינה מהווה עבירה על פי סעיף זה. בכל פנייה בדרך של דיוור ישיר חלה חובה לציין בצורה ברורה שמדובר ביצירת קשר ופנייה בדיוור ישיר וכן נדרש להציג את  המקורות השונים מהם התקבלו הפרטים של הנמען וכן אפשרות וזכות להימחק מהמאגר.

    תביעת ספאם מדריך

    הפרה של הוראות החוק, מהווה גם עבירה פלילית שדינה הטלת קנס. בנוסף, ניתן לבחור במסלול תביעה אזרחי בכל מקרה שבו אתם סובלים מהתופעה המטרידה של קבלת פרסומות בהיקף נרחב מבלי שנתתם הסכמתכם לכך, אתם יכולים להגיש תביעה על ספאם בבית המשפט ולקבל פיצוי הולם. את הליך התביעה מומלץ לבצע בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום שבקיא ברזי החוק. זילברג ושות' משרד עו"ד, מספק שירותי ליווי, ייעוץ וייצוג משפטיים מקצועיים במגוון תחומים בהם: תביעה על הספאם, תביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, תביעות נגד חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי ועוד. אנו עומדים לשירותכם בזמינות מלאה ונשמח לשתף פעולה.

    ליצירת קשר

    השאירו את הפרטים וניצור אתכם קשר

     תביעת ספאם

     הגשת תביעת ספאם, מהווה צעד חשוב ומועיל בכל מקרה שבו קיבלתם פרסומות בהיקף נרחב מבלי שנתתם את הסכמתכם לכך בכתב ובאופן מופרש. על פי חוק הספאם, מפרסם הינו כל גורם ששמו ומענו מופיעים בהודעת פרסומת ככתובת ליצירת קשר לצורך רכישה של נושא דבר פרסום כלשהו, מי שהתוכן של דבר הפרסומת נועד לפרסם ולקדם את מטרותיו ועסקיו, כולל קידום קבלת תרומות ותעמולה וכן מי שמשווק דבר פרסומת בעבור אחר.

     שיחות ספאם תביעה

     סעיף 30א(ג) בחוק הספאם קובע שמפרסם רשאי לשלוח פרסומת גם במידה ולא התקבלה הסכמה מצד הנמען מראש במידה ומתקיימים 3 תנאים מצטברים:

     • הנמען מסר את הפרטים שלו לגוף המעוניין לפרסם, זאת במהלך רכישת מוצר או שירות או במהלך ניהול משא ומתן לרכישה והמפרסם הודיע לו בצורה מפורשת שהפרטים שהוא מסר עשויים לשמש לצורך משלוח דברי פרסומת מטעמו.
     • המפרסם העניק לנמען אפשרות והזדמנות להודיע לו שהוא אינו מעוניין ומסרב לקבל הודעות ודברי פרסומת והנמען לא ביצע זאת.
     • הפרסומים מתייחסים לשירותים ומוצרים מסוג דומה למה שהנמען רכש בזמן שמסר את פרטיו.

     איסור שליחת ספאם ללא מתן הסכמה מראש

     במסגרת חוק הספאם נקבע שמפרסם לא ישלח פרסומות ללא קבלת הסכמה ואישור מפורשים וחד משמעים מראש מהנמען, כאשר גם ביצוע חיוג לנמען על ידי מערכות חיוג אוטומטיות ללא הסכמה של הנמען, נחשב גם הוא כהפרה של חוק הספאם. עם זאת, פנייה חד פעמית שנעשית על ידי המפרסם לנמען שהינו בית עסק או שליחת הודעה לצורך קבלת תרומה או תעמולה שהמהווה אפשרות והצעה להסכים לקבל הודעות פרסומות, לא תיחשב כהפרה של חוק הספאם.

     לתביעת ספאם צריך שירותים משפטיים מקצועיים

     זילברג ושות' משרד עו"ד, הינו משרד מוביל ומנוסה המספק מגוון שירותים משפטיים ללקוחות פרטיים ועסקיים ומנהל תביעות בתחומים שונים בהם: תביעת ספאם, תביעות תאונות דרכים ועבודה, תביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי ועוד. צוות המשרד ילווה אתכם לאורך כל שלבי ההליך המשפטי באחריות, מקצועיות ויחס אישי עד להשגת התוצאה הרצויה.

     תביעה על דואר זבל

     הודעות ספאם תביעה הינו תחום מורכב וסבוך למדי ומשום כך חשוב שהנושא וההליך ינוהלו בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתביעות ספאם שבקיא ברזי החוק. חוק הספאם שנדון כחלק מתביעות ספאם רבות הינו למעשה סעיף 30א' בהוראות חוק התקשורת שנחקק בשנת 2008 על רקע תופעת הולכת וגוברת של הפצה המונית של הודעות פרסומת לא רצויות וזאת באמצעות רשתות ואמצעי תקשורת שונים: דואר אלקטרוני, הודעות ,SMS פקס ועוד. תופעה זו מכונה"spam" . מטרת החוק הינה להסדיר ולעגן חקיקה שנועדה לסייע להתמודדות יעילה עם תופעת הספאם שהפכה במהלך השנים האחרונות למטרד ציבורי בהיקף רחב למדי. ההחמרה בחקיקה ובאכיפה נועדה להסדיר מגוון פתרונות אכיפה במטרה למגר את התופעה ולמנוע ולאסור על מפרסמים לשלוח דברי פרסומת מבלי שקיבלו הסכמה מראש מצדו של הנמען.

      מה כוללות הודעות ספאם תביעה?

     • מסרים שמופצים בצורה מסחרית, שמטרתם לעודד רכישה של מוצרים או שירותים ולעודד הוצאה של כספים בדרכים אחרות.
     • מסר שמופץ לציבור שהמטרה שלו היא בקשת תרומה למעט כמה מקרים המפורטים בחוק שבהם הפעולה מותרת במהלך לרבות תעמולת בחירות לכנסת.
     • מסר שאינו מהווה פרסומת, שמופץ לציבור הרחב וכולל הצעה לנמען לפנות ולהתקשר למספר טלפון מסוים על מנת לקבל מסר כלשהו וזאת למעט מסרים שנשלחו מטעמה של המדינה.

     איך לתבוע הודעות ספאם

     על פי חוק הספאם, מפרסם הינו כל מי שהשם שלו או המען שלו מופיעים בדבר פרסומת כמען המיועד להתקשרות לצורך רכישה של הנושא של דבר הפרסומת. בנוסף, מפרסם הינו מי שהתוכן של הפרסומת נועד לפרסם או לקדם את עסקיו ומטרותיו כולל קידום קבלה של תרומות ותעמולה. שליחה של הודעות ספאם בהיקף רחב עשויה להוות פגיעה בזכות הפרטיות של הנמען במיוחד במקרים שבהם הפרטים של הנמנעים התקבלו או נלקחו ללא הסכמתם.

     ליווי וייצוג משפטי מקצועי בתביעות ספאם

     משרד עו"ד זילברג ושות', הוקם במטרה לסייע לאדם הקטן שנתקל בעוולות שנגרמות לו מצדם של גופים חזקים וגדולים ממנו בהגנה ובמיצוי זכויותיו. בין השירותים שאנו מעניקים ללקוחותינו הרבים: טיפול מקצועי במטרד דואר זבל– ספאם, ביצוע הערכת סיכויים בנוגע לתביעות ייצוגיות, טיפול בתביעות נגד חברות ביטוח, ליווי וייעוץ בהגשת תביעות תאונות עבודה ותאונות דרכים ועוד

     ספאם תביעה

     בעידן המודרני הממוחשב, כמעט כל אדם נתקל במהלך חייו בתופעת דואר זבל – הספאם ולכן חשוב להכיר את האפשרות לפתיחת הליך של ספאם תביעה, לקבלת פיצוי כספי ראוי בגין הפגיעה בפרטיות וההטרדה שחווה הנמען. תיקון 40 לחוק התקשורת שנכנס לתוקף בשנת 2008, המכונה "חוק הספאם", מהווה נקודת ציון חשובה ומכוננת במאבק של הציבור והמחוקק בתופעת דואר זבל, וללא ספק מדובר במהפכה בתחום. החוק קובע ששליחה של הודעה ודבר פרסומת ללא קבלת הסכמה מראש מצד המקבלים, תיחשב כעבירה על החוק. החוק מכתיב את הנהלים והכללים שיש לפעול על פיהם, על מנת ששליחה של דבר פרסומת תהיה מותרת, וזאת תוך שהוא מבין ומכיר את היתרונות המסחריים של פרסום מצד אחד, ומהצד השני מבקש לשמור ולהגן על הזכויות של הציבור ומקבלי הדואר.

     מתי ניתן להגיש ספאם תביעה?

     כל פרסומת לא חוקית שנשלחת אליכם, עשויה לזכות אתכם בפיצוי כספי בסך של עד 1,000 ₪ לכל הפרה ומסרון. המטרה של החוק והפיצוי בשל הפרה שלו, הינה לעודד את הנמען – הנפגע ליזום ולפעול למימוש הזכויות שלו וכך להרתיע את הגורמים המפרסמים מלהפר את החוק. התכלית של הפיצוי הינה להתגבר על הקשיים שטבועים בהגשה של תביעות באופן כללי ובפרט של תביעה שהנזק שלה ליחיד הינו קטן יחסית, אולם הנזק המצרפי הינו גדול וזאת באמצעות ניסיון לעודד את הציבור לאכוף את תקנות והוראות החוק.

     ספאם תביעה – ההגדרה של דבר פרסומת אסור

     על מנת שמשלוח של דבר דואר ופרסומת ייחשב כפעולה שנעשתה בניגוד לחוק, חייבים להתקיים מספר תנאים:

     • המסר מופץ באופן מסחרי והמטרה שלו הינה עידוד רכישה של שירות או מוצר מסוימים או ניסיון לעודד הוצאה של כספים בדרכים אחרות. המסר נשלח באחד מהאמצעים הבאים: פקסימיליה, מערכת חיוג אוטומטי, הודעה אלקטרונית (דוא"ל) או הודעת מסר קצר (SMS).
     • המסר נשלח מבלי לקבל הסכמה מפורשת מצדו של המקבל בכתב מראש בנוגע לקבלת הדואר. דרישת הכתב עשויה להתמלא גם במידה והאישור ניתן בשיחה מוקלטת או בהודעה אלקטרונית.
     • נשלחו פרסומות לאחר משלוח הודעת סירוב ע"י הנמען.

     תביעה בגין הודעות ספאם

     הדרך הטובה ביותר לקבלת פיצוי בגין קבלת דואר זבל הינה פנייה למפרסם וגם הגשה של תביעה, שמהווה הליך פשוט וקצר שבמסגרתו אדם מבקש פיצוי וסעד שמוגבל בסכום נמוך באופן יחסי המתעדכן בתקנות. על מנת לקצר ולזרז את הליך הגשת התביעה ולהגדיל את הסיכוי /שלכם לזכות בה ולקבל פיצוי ראוי, מומלץ לפנות לקבלת שירותים משפטיים מקצועיים מידיו של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום תביעות ספאם, שידאג לשמור על האינטרסים ולמצות את זכויותיכם. הליווי והייעוץ המשפטי, מבוסס על בקיאות ברזי חוק התביעות וההוראות השונות ויקל עליכם בניהול התביעה. זילברג ושות משרד עו"ד הינו משרד מוביל ומנוסה המספק שירותי ייעוץ וייצוג מקצועיים ללקוחותיו במגוון תחומים בהם: מאבק בתופעת דואר זבל והגשת ספאם תביעה, הערכת סיכויים לתביעות ייצוגיות, הגשת תביעות כנגד חברות הביטוח ועוד.

     תביעה הודעות ספאם

     חוק הספאם בישראל קובע ששליחת דבר פרסומת באמצעות הודעות טקסט, מיילים או בפקס ללא קבלת אישור בכתב מהנמען, מהווה עבירה שניתן בגינה להגיש תביעה הודעות ספאם ולקבל פיצוי. פרסומת מוגדרת כמסר שמופץ באופן מסחרי, שנועד לעודד את הנמען לרכוש מוצר או שירות מסוימים ולהוציא כספים או מסר שמופץ לציבור הרחב במטרה לבקשת תרומה או לצורכי תעמולה וזאת כאשר לא מדובר בתעמולה פוליטית או התרמה לצורך בחירות. למעשה מדובר בהודעות שמכונות ספאם – דואר זבל אלקטרוני שהינו שיווק וקידום דעות באופן שהמהווה הטרדה ועלול להיות פוגעני. דואר זבל מטריד את הנמען בשל הכמות הגדולה שלו, תוכן שהנמען לא מעוניין למקבל ובמקרים רבים הוא עלול להיות מעליב ומציג חומר בלתי ראוי להצגה. בכל מקרה שכזה, הנמען שקיבל את דבר הפרסומות מבלי שנתן הסכמה לכך, רשאי לתבוע פיצויים מהמפרסם וזאת באמצעות הגשת תביעה. את ההליך רצוי לנהל בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום תביעה הודעות ספאם הבקיא ברזי החוק והינו בעל הכישורים, הניסיון והיכולות לנהל את התביעה בצורה מקצועית ולהגיע לתוצאה הרצויה.

     הליך הגשת תביעה הודעות ספאם

     דואר זבל – ספאם מסב נזקים חומריים לא פשוטים הן לפרטיים ולבעלי עסקים וזאת בשל בזבוז זמן עבודה בסינון דואר זבל מהדוא"ל הרגיל, וחוסר אמון בדואר אלקטרוני, פגיעה וחדירה לפרטיות, הטרדה וחשיפה לתכנים בלתי הולמים. כאשר מבצעים חישוב הנזק המצטבר של כלל המשתמשים ברשת, הרי שנגיע לסכומים גבוהים ומשמעותיים ביותר.  יעילות החוק נובעת מכך שנדרשת הסכמה פוזיטיבית בכתב של הנמען מראש ובנוסף, יש מסלול אכיפה אזרחי ומסלול פלילי ואפשרות לקבלת פיצוי ללא צורך בהוכחת נזק. החוק קובע שניתן לפנות ולהגיש תביעה לבית המשפט בדרישה לקבלת פיצוי בסך של עד 1,000 ₪ לכל הודעת דואר זבל-  ספאם שהתקבלה, ללא צורך בהוכחת נזק.

     מומחים בתביעה הודעות ספאם

     משרד עו"ד זילברג ושות', מתמחה במתן ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי בהליכי תביעה הודעות ספאם – דואר זבל וזאת על ידי צוות משפטנים ועורכי דין מוביל ומנוסה. אנו עומדים לשירותכם בזמינות מלאה בכל שאלה, פנייה ובקשה ונשמח להעניק לכם מענה מקצועי ושירות איכותי ביחס אישי ואחריות עד להשגת התוצאה הרצויה וקבלת הפיצוי הראוי.

     תביעה על הודעות ספאם

     חוק הספאם שנחקק לפני כמה שנים, היה אמור לעצור את התופעה של מבול פרסומות שצרכנים מקבלים ולאפשר הגשת תביעה על הודעות ספאם. אולם בפועל, גם בעלי העסקים מודים שהעצלנות של הצרכנים לממש הזכות שלהם ולהגיש תביעה, הינה משתלמת. הכוונה הינה שמפרסמים רבים עוברים באופן מודע על החוק ומשגרים שלל הודעות פרסומיות תוך הסתמכות על העובדה שהם לא ייתבעו ואם יקום צרכן שהינו נמרץ במיוחד ויתבע, הרי ששווה ומשתלם להם לספוג את הקנס בסך של עד 1,000 שקלים להודעה כפי שקבוע בחוק ולהמשיך לשגר דואר זבל והודעות פרסומיות.

     הליך הגשת תביעה על הודעות ספאם

     עצם שליחת דואר זבל מהווה הטרדה והדבר מתרחב משנה לשנה. במידה ופניתם על מנת לברר פרט כלשהו מול עסק, בתוך כמה ימים תקבלו פרסומת מאותו בית עסק מבלי שנתתם אישור לקבלת מסרים ממנו. חשוב לדעת שחובת ההוכחה לאישור של הנמען לקבלת הודעות פרסומיות ושיווקיות חלה על בית העסק. אמנם, ישנם כאלה שתובעים את החברות המפרות את החוק וזוכים לפיצוי, אולם מדובר בשיעור קטן למדי ביחס למבול הפרסומות שכולנו מקבלים. על מנת להגיש תביעה על הודעות ספאם, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה ומנוסה בתחום שיעניק לכם ליווי, ייעוץ וייצוג בהליך ויבטיח שמירה על האינטרסים שלכם ומימוש זכויותיכם.

     בעת הגשת תביעה חשוב לוודא:

     • ההודעה נשלחה על ידי המפרסם שנגדו אתם מגישים את התביעה.
     • ההודעה ודבר הפרסומת נשלחו בניגוד לחוק הספאם.
     • הפיצוי כפי נקבע בחוק עומד על סך של עד 1,000 ש"ח לכל הודעת פרסומת שנשלחת בניגוד לחוק ובאפשרותכם להגיש נגדו תביעה אחת על מספר הודעות ספאם שהוא שלח אליכם בניגוד לחוק.

     קבלת ליווי משפטי בהליך הגשת תביעה על הודעות ספאם

     המטרה של הפיצוי הינה להרתיע את הגופים והעסקים מפרי החוק וכן לעודד את מקבלי דואר זבל להגיש תביעה בגין קבלת דואר ספאם בניגוד לרצונם. גובהו של הפיצוי שייקבע, אם יקבע בטווח הזה, תלוי בהחלטה של השופט. זילברג ושות' משרד עו"ד, מעניק שירותים משפטיים מקצועיים במגוון תחומי דין בהם: תביעה על הודעות ספאם, תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי, תביעות תאונות עבודה ותאונות דרכים ועוד. צוות המומחים שלנו עומד לשירותכם וישמח להעניק לעם מענה איכותי לכל שאלה, בקשה וצורך ביחס אישי, אדיבות ואחריות.

     תביעה על ספאם

     תביעה על ספאם מהווה צעד חשוב ומועיל במגוון מקרים ומצבים בהם אדם מקבל דברי פרסומת מרובים מגורמים שונים וזאת מבלי שהסכים לכך מפורשות. ההתפתחות של האינטרנט והדואר האלקטרוני הובילה להתפתחות תופעה מטרידה של משלוח פרסומות והודעות דואר אלקטרוני לגולשי האינטרנט שכלל לא ביקשו לקבל דברי דואר והודעות מסוג זה, הודעות אלה ידועות בכינוי ספאם. ללא ספק, מדובר בתופעה רחבת היקף שפוגעת בפרטיות של הלקוחות והגולשים וגובלת בהטרדה, כאשר לעתים דברי הדואר כוללים תוכן פוגעני או כזה שנועד לעודד אותם להוציא כספים ללא צורך ממשי.

      מתי יש להגיש תביעה על ספאם?

     דואר זבל הוגדר כבעיה גדולה ביותר בתחום של הגנה על הצרכן, שכן הספאם מותיר את המשתמשים ללא כל אפשרות להתמודד עם כמות עצומה של מסרים והודעות שנשלחים לתיבת הדואר הנכנס שלהם. דואר הזבל גורם לירידה בתפוקתם של העובדים, שנאלצים להקדיש לפחות 15 דקות בכל יום לסינון ולדילוג בין כל הודעות הספאם שנשלחות אליהם. כמו כן, דואר הזבל אחראי לחלק משמעותי ביותר מתפוצה של ווירוסים באינטרנט וגורם לפגיעה בפרטיות של המשתמש והטרדתו.

     תביעת ספאם sms

     חוק הספאם קובע מנגנון שלפיו אסור לשלוח הודעת פרסומת באמצעות מייל, הודעות טקסט או פקס ללא קבלת אישור והסכמה בכתב מראש של הנמען. אולם, פנייה חד פעמית של  משגר ההודעה לנמען שהינו עסק, כוללת הצעה ואפשרות להסכים לקבל הודעות ודברי פרסומות מטעמו, אינה מהווה עבירה על פי סעיף זה. בכל פנייה בדרך של דיוור ישיר חלה חובה לציין בצורה ברורה שמדובר ביצירת קשר ופנייה בדיוור ישיר וכן נדרש להציג את  המקורות השונים מהם התקבלו הפרטים של הנמען וכן אפשרות וזכות להימחק מהמאגר.

     תביעת ספאם מדריך

     הפרה של הוראות החוק, מהווה גם עבירה פלילית שדינה הטלת קנס. בנוסף, ניתן לבחור במסלול תביעה אזרחי בכל מקרה שבו אתם סובלים מהתופעה המטרידה של קבלת פרסומות בהיקף נרחב מבלי שנתתם הסכמתכם לכך, אתם יכולים להגיש תביעה על ספאם בבית המשפט ולקבל פיצוי הולם. את הליך התביעה מומלץ לבצע בליווי של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום שבקיא ברזי החוק. זילברג ושות' משרד עו"ד, מספק שירותי ליווי, ייעוץ וייצוג משפטיים מקצועיים במגוון תחומים בהם: תביעה על הספאם, תביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, תביעות נגד חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי ועוד. אנו עומדים לשירותכם בזמינות מלאה ונשמח לשתף פעולה.

     דילוג לתוכן